goldbook1 - پاورپوینت معرفی برخی تکنولوژی ها در خودرو
درباره فروشگاه
در اینجا اطلاعاتی در مورد فروشگاه قرار میگیرد ، جهت ویرایش به پنل کاربری مراجعه کنید
موضوعات
گزارشات
تاریخ تاسیس : 1396/04/14
تعداد محصولات اضافه شده : 1
تعداد فروشهای کاربر : 0
افراد آنلاین :
رنک فروش کاربر :
کدهای ویژه
Powered By yasfile.com

   پاورپوینت معرفی برخی تکنولوژی ها در خودرو

محمرضا تقی پور 1395/08/26 دسته بندی : مهندسی مکانیک 0

پاورپوینت معرفی برخی تکنولوژی ها در خودرو

سیستم ترمزABS یکی از تکنولوژیهای برتر در صنعت خودرو میباشد و جان بسیاری از انسانها را نجات داده است. سیستم ترمز ضدقفل (Anti-lock braking systems) در طی سالیان به تکامل رسیده و برای اولینبار در سال ۱۹۳۰ در هواپیما بهشکل مکانیکی مورد استفاده قرار گرفت. در همان زمان تحولات زیادی در توسعه این سیستم در صنعت هوانوردی بوجود آمد، اما جالب بود که بررسی این سیستم برای چندین سال متوقف شد تا اینکه در سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۶ برای اولینبار این سیستم در کامیونهای سنگین در آمریکا برای کاهش تصادفات به خاطر از دست دادن پایداری کامیون در جادهها مخصوصا جادههای لغزنده مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۸۰ در تکنولوژی ایمنی خودرو تحول عظیمی رخ داد و سیستم ABS به شکل شکل امروزی (الکترونیکی) در خودروهای سواری مورد استفاده واقع شد.
      ترمزهای ضد قفل (ترمز ABS): نگه داشتن ناگهانی یک اتومبیل در جادهی لغزنده میتواند بسیار خطرناک باشد. ترمزهای ضد قفل خطرهای این واقعهی ترسناک را کاهش میدهد. درواقع روی سطوح لغزنده حتی رانندههای حرفهای بدون ترمز ضد قفل نمیتوانند بهخوبی یک رانندهی معمولی با ترمزهای ضد قفل ترمز کنند.
     مفهوم کلی ترمزهای ضد قفل: تئوری ترمزهای ضد قفل بسیار ساده است. یک چرخ در حال لیز خوردن (بهطوری که سطح تماس تایر نسبت به زمین سر بخورد) نسبت به چرخی که لیز نمیخورد نیروی اصطکاک کمتری دارد. اگر با اتومبیل خود در یخ گیر کرده باشید میدانید که اگر چرخها بچرنخد هیچ نیروی جلوبری به اتومبیل وارد نمیشود زیرا سطح تماس چرخ نسبت به یخ لیز میخورد
-

خرید و دانلود | 4,600 تومان
نوع محصول : powerpoint
تعداد صفحات : 28
حجم محصول : 1012.31KB
تعداد خریدهای موفق : 0


گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط

Jetson دوشنبه,25 اردیبهشت 1396 00:01 0+   0- پاسخ

I actually found this more ennetraiting than James Joyce.